قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

بررسی کولرهای گازی ویندفری سامسونگ

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 23 اردیبهشت 1399 - 18:33

«فصل گرما» اصلا تا همین جمله را می‌شنیدم، یاد قصههای من و پدرم سر کولر که دیگر به دعواهای ما تبدیل شده بود می‌افتادم. او بخاطر آرتزور گردن من و با توجیه اینکه در این شرایطِ هنوز نگران‌کننده، کولر با بادی که میزند امکان جابجایی ذرات آلوده در هوا را هم فراهم میکند، کولر را خاموش میکرد. از سویی حرفهای پدر منطقی بود و از طرف دیگر با گرمای هوای غیرمنطقی! مستاصل شده بودم.
عصر وقت دکتر داشتم. هوای مطب خنک و دلنواز بود. اما ناگهان متوجه شدم کولر دقیقا روبروی صندلی‌های انتظار قرار دارد. با نگرانی به منشی گفتم: برای مریضهایی که همه دردهای مفصلی دارند صندلی ها را در معرض باد کولر چیده‌اید؟!
او با لبخند گفت: چیزی راجع به کولر گازی های Wind Free سامسونگ شنیده‌اید؟ دکتر بعد ازکلی تحقیقات این کولر را انتخاب کرده است. «کولرهای Wind Free یا بدون باد، قابلیت خنک‌سازی فضا را بدون پرتاب باد خنک دارند» . تا نوبت شما بشود میتوانید کمی در اینترنت راجع به آن بخوانید.
روبروی کولر نشستم واقعا باد یا جریان هوای سردی که گردنم را ناراحت کند، درکار نبود. درنزدیکترین حالت به کولر هم بادی نمی وزید اما اعتدال و خنکای هوا اعجابانگیز بود.
شب در خانه هر آنچه از کولرهای گازی ویندفری خوانده بودم و در عمل دیده بودم، با خانواده مطرح کردم. ما متوجه شدیم ویندفری سامسونگ همان کولریست که به آن نیاز داریم.

هوایی پیوسته دلپذیر
نسل جدید کولرگازی‌های سامسونگ Wind Free، تکنولوژی تازه‌ای را برای تهویه‌ی مطبوع محیط ارائه کردهاند. این کولرها از عملکرد دو مرحله‌ای بهره می‌برند. در مرحله اول، دستگاه وارد حالت Fast Cooling یا خنک‌سازی سریع می‌شود که در این حالت نیز این کولرها کار خنک‌سازی محیط را ۴۳ درصد سریعتر از مدل‌های مشابه انجام می‌دهند. سپس وقتی دمای اتاق به مقدار تنظیم‌شده رسید، بدون نیاز به تغییر در تنظیمات، کولر به وضعیت بدون باد وارد می‌شود. در این حالت دریچه‌ی اسپلیت بسته می‌شود و خنک‌سازی از طریق ۲۱ هزار سوراخ کوچک صفحه‌ کولر، انجام میشود. در واقع در این حالت جریان هوا بسیار آرام است و اصلا قابل حس نیست. در نتیجه دیگر خبری از بادهای سرد که از سردرد تا دردهای عضلانی را تشدید کند وجود ندارد و نگرانی بابت پخش شدن ذرات آلوده در هوا نیز از بین میرود.

سلامتی به توان سه
در نسل جدید کولرهای گازی سامسونگ سه راهکار برای تامین هوایی سالم و عاری از آلودگی در نظر گرفته شده است. اولین آن فیلتر فوق عریض PM2.5 است که با پوشش ۱۰۰ درصدی هوای ورودی قادر است ۹۹ درصد گردوغبارهای کوچک و بزرگ را از هوا بگیرد. علاوه بر این برای از بین بردن باکتری‌ها هم قابلیت «دکتر ویروس» بکار گرفته شده است. دکتر ویروس با کاهش ۹۹ درصدی گردوغبار، هوایی سالم در فضا را تضمین میکند. به این دو باید «فیلتر آسان پیشرفته» را هم اضافه کرد. فیلترکولر تمامی این مواد را جذب کرده و در خود نگه می‌دارد. درنتیجه بعد از مدتی نیاز به پاکسازی و شستشو دارد. فیلتر مدل Wind Free قابل جداشدن است. این فیلتر به گونه‌ای طراحی شده که اعضای خانواده بتوانند خیلی راحت آن را باز کنند و با کمک آب و یا مواد شوینده آنها را تمیز کنند.

آرام و دوستدار طبیعت
پدر من یکی از دوستداران محیط زیست است و با توجه به شرایط جغرافیایی ایران که با پدیده‌‌هایی همچون کم‌آبی و خشکسالی روبروست، همیشه نگرانی خود را از مصرف آب در کولر آبی مطرح میکرد و از سویی سخت نگران میزان انرژی برق و هزینه مصرفی کولرهای گازی هم بود. مدل‌های مجهز به فناوری ویندفری این دغدغهها را بهطور کامل رفع کرده است.کولرهای گازی ویندفری سامسونگ از موتور اینورتر هشت قطبی استفاده می‌کنند. این کمپرسورها به کمک طراحی منحصر‌به فرد خود میزان مصرف انرژی را تا ۶۸ درصد کاهش می‌دهند. ضمن اینکه وجود قطب‌های بیشتر باعث حرکت روان‌تر موتور می‌شود و اصطکاک قطعات داخلی و صدای تولیدی را به حداقل می‌رساند. این موتورها در عین کاهش مصرف انرژی ماندگاری بسیار بالایی هم دارند.

تابستان هوشمند میشود
دیگر تابستان داغ در خانه ما با کولر گازی ویندفری به تابستانی دلچسب تبدیل شده است. در ضمن با نصب برنامه SmartThings سامسونگ بر روی گوشی هوشمندم از هرجایی کولر را کنترل میکنم. مثلا در صورتی که کسی خانه نباشد از طریق اتصال Wi-Fi به کولر متصل شده و دستورات لازم مثل تنظیم دمای کولر، شدت و نوع پرتاب باد را به آن میدهم تا به محض ورودم به خانه هوا مطلوب باشد.
پدر هم با خیال راحت از سلامتی اعضای خانواده و البته آسودگی خیال از کاهش مصرف انرژی همه چیز را به کولر باهوش‌مان سپرده است ودیگر لازم نیست هربار زحمت خاموش کردن کولر را بکشد. تنظیم دمای خانه توسط فناوری ویندفری هوشمندانه‌ صورت می‌گیرد. حالا من تابستان را بیشتر از گذشته دوست دارم و خانواده هم که از جدال من و پدرم کلافه شده بودند از وجود کولرگازی جدید در خانه که بدون ایجاد باد سرد، جریان هوایی آرام و لذتبخش را فراهم کرده است، احساس آرامش و رضایت میکنند. حالا مِهر کولرگازی ویندفری مثل فناوری منحصر‌به‌فرد آن آهسته و پیوسته بر قلب ما نشسته است.

نظرات

پاسخی بگذارید