قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

بوتیجیج از رقابت انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا کنار رفت

تاریخ انتشار : دوشنبه 12 اسفند 1398 - 15:35

پیت بوتیجیج که در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در ایالت آیوا رتبه نخست را کسب کرده بود، از ادامه رقابت انتخاباتی انصراف داد.

این شهردار سابق شهر “ساوث بند” جنوب ایالت ایندیانا که در این دور از رقابت‌ها خوش درخشیده بود و حتی توانست با اختلاف اندکی، برنی سندرز را در رقابت مقدماتی ایالت آیوا پشت سر بگذارد، دو روز مانده به سه شنبه بزرگ از دور رقابت‌ها کناره گیری کرد.

شامگاه گذشته هم تام استیر یکی از میلیاردرهای دموکرات‌ها اعلام کرد که در ادامه این رقابت‌ها حضور نخواهد داشت.

بوتیجیج که به صراحت به همجنسگرا بودن خود اذعان کرده بود، در رقابت مقدماتی ایالت شامگاه شنبه ایالت کارولینای جنوبی موفقیت چشم‌گیری نداشت و نشان داد که توانایی لازم برای برانگیختن آرای اقشار مختلف را ندارد.
این تصمیم با استقبال برخی از مقامات دولت باراک اوباما همچون بن رودز عضو شورای امنیت ملی دولت سابق مواجه شد.

به این ترتیب تعداد داوطلبان دموکرات برای سه شنبه پیش رو به ۶ نفر تقلیل یافت.

جو بایدن معاون اول باراک اوباما در ایالت کارولینای جنوبی پیشتاز شد و پس از آن برنی سندرز که در ایالت نیوهمپشایر اول شده بود، قرار گرفت.

جو بایدن، برنی سندرز، امیدکلوباچر، مایک بلومبرگ، الیزابت وارن و تولس گابارد، ۶ داوطلب باقی مانده هستند که تا کنون رقابت بین ۵ نفر آنان جدی است و گابارد هم شانسی برای ادامه این مسیر ندارد.

سندرز و وارن جزو داوطلبان این دوره از انتخابات ریاست جمهوری هستند که اعلام کرده‌اند در نشست سالانه لابی صهیونیست‌ها در مریلند آمریکا، شرکت نخواهند کرد.

در سه شنبه به طور همزمان، انتخابات مقدماتی در ۱۴ ایالت برگزار می شود

ایرنا

نظرات

پاسخی بگذارید