قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

تمهیدات ویژه جهت کاهش مخاطرات ویروس کرونا در شبکه شعب بانک توسعه تعاون

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 20 اسفند 1398 - 17:52

در راستای دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹، بانک توسعه تعاون توزیع اسکناس نو در شعب این بانک را ممنوع اعلام نمود ضمن آنکه دریافت وجه نقد نیز با تمهیدات ویژه‌ای انجام خواهد شد.

بر این اساس با توجه به نزدیکی به ایام نوروز و افزایش خطر گسترش بیماری از طریق ردوبدل شدن اسکناس بین افراد خانواده، دوستان و آشنایان توزیع اسکناس نو در روزهای پایانی سال به هر نحو در شعب و خزانه بانک‌ها ممنوع اعلام گردید.

همچنین شعب بانک توسعه تعاون نیز هماهنگ با سایر شعب نظام بانکی، از دریافت و پرداخت هرگونه وجه نقد از اسکناس ایران چک و مشکوک اجتناب می‌نمایند و چنانچه ضرورتی به دریافت وجوه از مشتریان وجود داشت با رعایت کامل اصول تأکید شده بهداشتی اقدام می‌گردد. همچنین انتقال وجوه دریافتی به خزانه بانک‌ها نیز با رعایت تمام جوانب احتیاطی صورت خواهد گرفت.

شایان‌ذکر است محیط بانکی از پرخطرترین محیط‌های انتقال ویروس کرونا می‌باشد و تعداد زیادی از همکاران نظام بانکی به این بیماری مبتلا گردیده‌اند و تاکنون تعداد ۱۴ نفر از همکاران نظام بانکی نیز متأسفانه درگذشته‌اند. ازاین‌رو رعایت اصول بهداشتی و مراقبتی و پرهیز از مراجعات غیرضروری به شعب بانک‌ها و استفاده از خدمات غیرحضوری، به‌ویژه سامانه همراه بانک و اینترنت بانک، در جهت حفظ سلامت کارکنان و کلیه هموطنان توصیه می‌گردد.

که براین اساس بانک توسعه تعاون نیز جهت ایجاد زمینه برای کاهش مراجعه حضوری به شعبه‌ها و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، سقف انتقال وجه کارت به کارت از طریق اینترنت بانک، موبایل بانک، دستگاه‌های خودپرداز و کیوسک‌ها را به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال افزایش داد.

نظرات

پاسخی بگذارید