قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

توزیع ۵۰۰هزار بسته معیشتیِ بنیاد مستضعفان

تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 - 16:07

رئیس بنیاد مستضعفان از آغاز توزیع ۵۰۰ هزار بسته حمایتی توسط این بنیاد در سراسر کشور خبر داد.

سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از رزمایش مواسات و همدلی مومنانه با اعلام خبر تأمین ۵۰۰ هزار بسته غذایی برای نیازمندان سراسر کشور توسط بنیاد مستضعفان اظهار کرد: به دنبال تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و مواسات، بنیاد مستضعفان در هماهنگی با دولت و نهادهای انقلابی، تأمین ۵۰۰ هزار بسته غذایی برای نیازمندان سراسر کشور را متقبل شد.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان برای تأمین این بسته‌های غذایی از سوی بنیاد مستضعفان تخصیص داده شده است، اضافه کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، بنیاد مستضعفان ۲۰۰ هزار بسته غذایی که ارزش هر بسته بیش از ۲۰۰ هزار تومان است را تهیه کرده و از روز گذشته نیز توزیع این بسته‌های غذایی در سراسر کشور آغاز شده است.

فتاح افزود: همچنین بنیاد مستضعفان برای ۳۰۰ هزار خانوار نیازمند دیگر نیز کارت خرید ۲۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته است.

به گفته فتاح این بسته‌های غذایی بر اساس هماهنگی انجام شده با دستگاه‌های دیگر و دولت، در مناطق مختلف جغرافیایی کشور توزیع می‌شود و این هماهنگی‌ها به گونه‌ای صورت گرفته که از موازی کاری و تداخل در کمک رسانی جلوگیری شود.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: این بسته‌های غذایی قرار است در اختیار کمیته امداد، بهزیستی، سپاه پاسداران، بسیج و گروه‌های جهادی قرار گیرد تا در اقصی نقاط کشور توزیع شود.

وی با اشاره به حمایت بنیاد مستضعفان از گروه‌های جهادی برای کمک به نیازمندان در این طرح افزود: علاوه بر این اقدامات، تصمیم گرفته شد تا برای مضاعف شدن همدلی، بنیاد مستضعفان به میزان کمک مردمی جمع آوری شده توسط گروه‌های جهادی، به کمک‌ها اضافه کند.

فتاح در ادامه با بیان اینکه بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا در کشور، اقدامات حمایتی از اقشار آسیب پذیر و همچنین کمک به سیستم بهداشت و درمان کشور را آغاز کرد، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور، کمک‌های حمایتی و همچنین کمک‌های بلاعوض و نقدی بنیاد مستضعفان آغاز شد و میزان این کمک‌های نقدی تا روز گذشته بالغ بر ۳۲۰ میلیارد تومان بود.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان برای مقابله با شیوع کرونا و حمایت از اقشار آسیب پذیر سراسر کشور، با تمام قوا به میدان آمده و هیچ حدی هم برای کمک‌های خود قائل نیست و ما نه تنها تا پایان کرونا، بلکه در پسا کرونا و جبران تبعات اقتصادی آن نیز در کنار دولت و مردم خواهیم ماند.

خبرگزاری مهر

نظرات

پاسخی بگذارید