قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

توصیه یک نماینده درباره سرمایه‌گذاری در بورس

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 23 اردیبهشت 1399 - 15:03

یک عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: بدون تردید قیمت سهام بخشی از بازار سرمایه حبابی بیش نیست مردم همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد نگذارند.
قاسم احمدی لاشکی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به منتخبان مجلس یازدهم گفت: حدود ۵۰ درصد از مردم در این دوره از انتخابات پای صندوق رای نیامدند و این خود پیام مهمی است. وظیفه است که این اعتماد آسیب دیده را احیا کرد پس خدمت باید برای هر دو طیف باشد چه آنان که عاشقانه پای صندوق آمدند و چه آنها که دلگیر بودند شاید اعتمادشان از مسئولان سلب شده بود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس با بیان این که «نکند کسب مقام قدرت در انتخابات هیات رئیسه مجلس جدید موجب شکاف و اختلاف بین نمایندگان مجلس یازدهم شود» در این صورت مردم مایوس می شوند و فردا روز دوباره می گوییم چه زود دیر شد. انتظار است که با تمام توان و وفاق و همدلی در کاستن آلام مردم صبور گام بردارید و آنان را به آینده کشور امیدوار کنید.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس در مورد تاثیرات ویروس کرونا گفت: این ویروس آسیب های جدی به کشور و جهان وارد کرده است آسیب‌های جسمانی، روانی، آموزشی و فرهنگی، سیاسی و از همه مهمتر اقتصادی. باید دوران پسا کرونا را دریابیم. پیشنهاد می کنم در مجلس جدید کمیسیون مستقلی در رابطه با این موضوع تشکیل شود.

احمدی لاشکی با قرائت از یکی از بندهای نهج البلاغه گفت: ۱۷ و نیم میلیون نفر برای دریافت وام یک میلیون تومانی ثبت نام کردند یعنی بیش از ۵۰ میلیون نفر. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

وی با اشاره به افزایش نقدینگی بازار بورس نسبت به سپرده گذاری در بورس هشدار داد و گفت: قیمت سهام بخشی از بازار سرمایه بدون تردید حبابی بیش نیست و نگرانی جدی در مورد آینده سهامداران وجود دارد. من نمی گویم مردم سمت بورس نروند اما می گویم که نباید همه تخم مرغ ها را در یک سبد چید. رفتار شاخص های بورس در بخشی از بازارهای سرمایه متناسب با علم اقتصاد نیست و به این علت می گویم که احتیاط شرط عقل است. ممکن است این حباب به مردم خسارت وارد کند. دولت توصیه های دکتر پورابراهیمی، رنجبر زاده و عباس گودرزی را جدی بگیرند.

احمدی لاشکی در پایان نطق خود خواستار در دستور کار قرار گرفتن طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان شد و گفت: چرا این طرح سه فوریتی که با امضا حدود ۱۵۰ نماینده به هیات رئیسه تقدیم شده اعلام وصول نمی شود.

ایسنا

نظرات

پاسخی بگذارید