قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

خبرهای خوش بانک کشاورزی در دهه فجر – ۲

تاریخ انتشار : شنبه 12 بهمن 1398 - 17:34

 ایجاد بیش از ۹۸ هزار شغل جدید با حمایت بانک کشاورزی در طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری

بانک کشاورزی با پرداخت ۵۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات کم بهره در قالب طرح بزرگ ملی توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری، بیش از ۹۸ هزار شغل جدید و پایدار در مناطق روستایی و عشایری ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، از ابتدای شروع طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بهمن ماه ۱۳۹۶ تا دهم بهمن ۱۳۹۸ با پرداخت بیش از ۵۲ هزارمیلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۶ درصد ، ۵۰۴۹۲ طرح و کسب و کار پایدار ایجاد و زمینه ایجاد اشتغال برای ۹۸۱۵۴ نفر فراهم شده است.

بر اساس این گزارش، اجرای این طرح، یک اتفاق مثبت و بی نظیر در سطح جامعه روستایی در تمام سال های پس از انقلاب به شمار می رود و موجی از امید و تحرک اقتصادی در جامعه روستایی و عشایری کشور ایجاد کرده است.

در همین ارتباط، روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی ، این طرح بزرگ ملی را هدیه انقلاب اسلامی و دولت تدبیر و امید به جامعه روستایی کشور دانست و تصریح کرد: علاوه بر تسهیلات پرداختی، تعداد ۵۱۵۷۱ طرح به مبلغ ۵۵۵۸۷ میلیارد ریال نیز تاکنون مصوب و آماده عقد قرارداد شده است که پس از پرداخت واجرای طرح، برای بیش از ۱۰۱هزار نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد.

خدارحمی گفت: بانک کشاورزی مفتخر است که با پرداخت تسهیلات طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری و حمایت از ایجاد کسب و کارهای پایدار ، نقش به سزایی در فقر زدایی، اشتغالزایی، کاهش روند مهاجرت به شهرها ، رونق تولید، خودکفایی و تامین امنیت غذایی کشور داشته و در همین راستا در این طرح ، تسهیلات ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان و نیز برای تأمین مالی زنجیره ارزش زعفران اختصاص یافته است.

شایان ذکر است تعداد تسهیلات پرداختی توسط بانک کشاورزی در طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در سال ۱۳۹۸ تا ابتدای دهه فجر، نسبت به مقطع مشابه سال گذشته ۹ درصد رشد داشته است.

نظرات

پاسخی بگذارید