قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

رئیس اداره کل صادرات کالا بانک توسعه صادرات ایران مطرح کرد: دانش بنیان های حوزه مهار کرونا در اولویت پرداخت تسهیلات

تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 - 13:08

رئیس اداره کل صادرات کالای بانک توسعه صادرات ایران گفت: سال گذشته بالغ بر ۱۸۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان توسط این بانک پرداخت گردید و در حال حاضر نیز فعالان حوزه مهار کرونا ر اولویت قرار دارند.
سیدحسین حسینیان با بیان اینکه این تسهیلات با نرخ ترجیحی به شرکتهای دانش بنیان پرداخت شده است، گفت: شرایط حال حاضر کشور، اهمیت توجه به ظرفیت شرکت های دانش بنیان را دوچندان کرده است؛ و با توجه به منابع ۴۰۰۰ میلیارد ریالی که در چارچوب تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۸، در اختیار بانک قرار گرفته میتوان حمایت موثری از این شرکتها بعمل آورد.
سید حسین حسینیان گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تاکید بر حوزه های تولید مواد ضد عفونی کننده، کیت های تشخیص و …شرکت های دانش بنیان مرتبط، در اولویت قرار خواهند داشت.
به گفته حسینیان، شرکت های دانش بنیان می توانند از ضمانتنامه صندوق های پژوهش و فناوری به عنوان وثیقه تسهیلات دریافتی استفاده نمایند
رئیس اداره کل صادرات کالای بانک توسعه صادرات ایران گفت: به منظور حمایت هرچه بیشتر از شرکت های دانش بنیان، بانک توسعه صادرات اصلاحاتی را در روند بررسی درخواست های ارسالی در نظر گرفته تا فرایند تامین مالی با سرعت بیشتری انجام شود.
وی گفت: بانک توسعه صادرات ایران با تسهیل فرآیند به دنبال این هدف است که شرکت های دانش بنیان حتی المقدور بدون مراجعه به مرکز ، خدمات و تسهیلات یاد شده را از شعب دریافت کنند.
حسینیان یاداور شد: شرکت های دانش بنیان برای تهیه گزارش تسهیلاتی و طرح توجیهی خود می توانند از مشاوره و همکاری صندوقهای پژوهش و فناوری استفاده کنند.
وی اعلام کرد با ابلاغ دستورالعمل جدید به شعب بانک، از ابتدای هفته جاری آمادگی پذیرش درخواست متقاضیان در تمامی شعب کشور وجود دارد.
رئیس اداره کل صادرات کالا بانک توسعه صادرات ایران از شرکت های دانش بنیان خواست، با مراجعه به سایت بانک و انتخاب شعبه برحسب حوزه جغرافیایی فعالیت خود در اسرع وقت به شعبه مراجعه و نسبت به افتتاح حساب و تشکیل و تکمیل به موقع پرونده اقدام نمایند.
وی یادآور شد دریافت معرفی نامه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرط از شروط لازم و ضروری بررسی درخواست تسهیلات است.

نظرات

پاسخی بگذارید