قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

موافقت صندوق توسعه ملی با استمهال اقساط به دلیل کرونا

تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 - 14:07

هیات عامل صندوق توسعه ملی با استمهال سه ماهه در بازپرداخت اقساط تسهیلات اعطایی از محل قراردادهای عاملیت ارزی و ریالی، موافقت کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، این تصمیم در پی مکاتبه رییس شورای هماهنگی بانک­ها و رییس کانون بانکها و موسسات اعتباری خصوصی مبنی بر مساعدت و حمایت از تسهیلات گیرندگان از محل منابع صندوق توسعه ملی به دلیل” شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا” گرفته شد.
بر این اساس، افزایش دوران بازپرداخت اقساط؛ شامل مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا بوده و حداکثر در سقف اختیارات هیات عامل صندوق (حداکثر افزایش دو ساله دوره تامین مالی با احتساب افزایشات احتمالی قبلی حسب درخواست‌های ارسالی بانک) امکان پذیر است.
این اقدام به منظور مساعدت و حمایت از تسهیلات گیرندگان حقیقی و حقوقی خواهان استفاده از این امکان که اقساط تسهیلات دریافتی آنها اعم از ارزی و ریالی طی ماههای اسفند ۹۸ و شش ماهه اول سال ۱۳۹۹ سررسید می شود، انجام خواهد شد.
این گزارش می افزاید: از این دسته از مشتریان پس از پایان دوره بازپرداخت، به نحوی که اقساط مذکور به پایان دوره قرارداد منتقل شده و به واسطه تمهیدات یاد شده در دوره مذکور جریمه دریافت نشود، اقساط دریافت خواهد شد.
گفتنی است هر تقاضا می بایست از سوی بانک عامل برای صندوق توسعه ملی ارسال شود.

نظرات

پاسخی بگذارید