قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

نحوه افزایش حقوق‌ کارمندان و بازنشستگان و معلمان در سال ۹۹ مشخص شد

تاریخ انتشار : دوشنبه 12 اسفند 1398 - 13:45

نحوه افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان و فرهنگیان طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه در سال ۹۹ مشخص شد.
آخرین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ امروز (یکشنبه ۱۱ اسفند) در جلسه علنی پارلمان برای بررسی و تصویب لایحه بودجه سال آینده برگزار شد.

اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مصوباتی در زمینه تولید مسکن برای اقشار کم‌درآمد، افزایش سهمیه بنزین در نوروز و تابستان و همچنین تفکیک یارانه نقدی از یارانه معیشتی و… داشتند.

یکی از مصوبات امروز کمیسیون تلفیق درباره افزایش حقوق کارمندان، بازنشستگان و معلمان در سال ۹۹ بود که طبق مصوبه کمیسیون، دولت در سال آینده باید از محل ردیف خاص نسبت به ترمیم دریافتی رتبه‌بندی معلمان تا سقف افزایش متوسط امتیازات مربوطه در قانون اقدام کند.

دولت همچنین باید در سال ۹۹ از محل منابع ردیف خاص نسبت به تأمین تفاوت تطبیق حکم حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگانی که میزان دریافتی آنها کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، اقدام کند، مشروط بر آنکه این افزایش نسبت به سال ۹۸ بیش از ۵۰ درصد نشود، همچنین دولت نسبت به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به‌نحوی که دریافتی کمتر از ۶ میلیون تومان را شامل شود، اقدام کند.

طبق مصوبه دیگر کمیسیون، دولت در سال آینده باید برای افزایش حقوق کارکنان دولت در حد منابع موجود از ردیف خاص برای کارکنانی که حقوق و مزایای آنها کمتر از ۶ میلیون تومان باشد، اقدام کند.

این گزارش کمیسیون تلفیق درباره بودجه سال ۹۹ امروز تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود تا درباره زمان برگزاری جلسات علنی برای بررسی لایحه بودجه سال آینده در جلسه علنی تصمیم‌گیری کنند.

تسنیم

نظرات

پاسخی بگذارید