قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

نسل جدید تلویزیون‌های QLED 8K سامسونگ با نام NEXTGEN معرفی شد

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 17 دی 1398 - 16:51

شرکت سامسونگ اعلام کرد در تلویزیون‌های جدید QLED 8K خود برای سال ۲۰۲۰ از تیونرهای ATSC 3.0 استفاده خواهد کرد. این استاندارد جدید در حوزه پخش محتوا رزولوشن بالاتر، صدای طبیعی‌تر و تجربه تعاملی را در اختیار کاربران قرار داده و عصر جدیدی را در پخش برنامه‌های تلویزیونی از طریق آنتن‌های هوایی آغاز خواهد کرد.

هیوگان لی، مدیر بخش نمایشگرهای سامسونگ می‌گوید «سامسونگ همواره در مسیر تحول فناوری‌های خود در لوازم مصرفی گام برمی‌دارد تا بهترین تجربه ممکن از سرگرمی خانگی را برای آنها فراهم کند، پس طبیعی است که در این مسیر هم پیشگام باشیم».
او افزود «تلویزیون‌های NEXTGEN که به تیونر ATSC 3.0 مجهز هستند تجربه تصویری کاربران ما را در سری تلویزیون‌های QLED 8K برای سال ۲۰۲۰ ارتقا خواهد داد. برای ما هیجان انگیز خواهد بود که ایجاد این استاندارد جدید بتواند شرکای ما در حوزه پخش محتوا را به سمت تولید محتواهای جدید در اکوسیستم ۸K هدایت کند. ما تازه در ابتدای راه هستیم و از اینکه پتانسیل کامل ATSC 3.0 را بشناسیم بسیار هیجان زده‌ایم».
یکی از مزایای اصلی و پیشرفت‌های مهم در سری تلویزیون‌های NEXTGEN استفاده از استاندارد ATSC 3.0 به جای استفاده از استاندارد کنونی ATSC 1.0 است که پتانسیل دریافت و پخش محتوا تا رزولوشن ۴K را دارد در حالی که در استاندارد کنونی حداقل امکان دریافت و پخش محتوای Full HD وجود دارد. به این ترتیب صاحبان تلویزیون‌های ۸K سامسونگ مطمئن خواهند بود که در صورت پخش سیگنال هوایی برنامه‌های ۴K، قابلیت دریافت و پخش آنها را خواهند داشت.
جدا از رزولوشن، تلویزیون NEXTGEN تجربه صوتی کاربران هم ارتقاداده و واقعی‌تر می‌کند. قابلیت Multi-Channel Object Audio و Dialogue Enhancement در این سری از تلویزیون‌های سامسونگ، صدایی بلند و واضح را پخش می‌کنند که علاوه بر سیستم صدای ساراند معمولی، تجربه‌ای فراگیرتر برای کاربران فراهم می‌کند. این استاندارد همچنین با استفاده از اطلاعات بیشتر دریافتی، صدای نهایی را تقویت می‌کند.
سامسونگ سالهاست که در عرصه تلاش برای تولید برنامه‌های با رزولوشن بالا پیشتاز بوده است. این شرکت همچنین با Pearl TV و اتحادیه ملی پخش کننده های تلویزیونی (NAB) هم در زمینه قابلیت‌های جدید و بهبود انتقال سیگنال همکاری داشته است. این تلاش‌ها منجر به آن شده است که سامسونگ بهترین تجربه Ultra HD دنیا را در اختیار کاربران قرار داده و همزمان در اکوسیستم ۸K هم به نوآوری ادامه دهد.
برای اطلاعات بیشتر درباره سری تلویزیون‌های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ و سری NEXTGEN می‌توانید به آدرس www.samsung.com مراجعه کنید.

نظرات

پاسخی بگذارید