قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

هفتمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد

تاریخ انتشار : دوشنبه 30 دی 1398 - 12:52

​هفتمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با رویکرد «ارزش‌آفرینی کسب و کارهای تعاملی و پلتفرمی» با حمایت بانک صادرات ایران در تالار وزارت کشور برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این همایش که با سخنرانی مقامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور و همچنین مسئولان ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری همراه بود، سه جایزه ملی فاب (فناوری اطلاعات برتر)، مبفا (مدیران برتر فناوری اطلاعات) و جایزه شرکت‌های تحول‌آفرین از سوی بانک صادرات ایران به برگزیدگان اعطا شد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این همایش با بیان این پرسش که آیا پلتفرم‌ها به معنای روند اقتصاد گذشته است یا ایجادکننده یک اقتصاد جدید، اظهار کرد: پیدایش اقتصاد پلتفرمی در دنیا بسیار مهم است. به طور معمول اقتصاد به دو بخش تهاتری و پلتفرمی تقسیم می‌شود. اقتصاد پلتفرمی ذاتا با اقتصاد تهاتری متفاوت است. مفهوم تقاضا و کالا در اقتصاد پلتفرمی از بین می‌رود. پلتفرم‌های فعلی نشانه‌هایی از اقتصاد بزرگ هستند که منجر به نام‌گذاری اقتصاد پلتفرمی شده است.
امیر ناظمی خاطرنشان کرد: با آمدن شبکه‌های اجتماعی تنها یک ابزار به جامعه اضافه نشده بلکه تغییرات بزرگی در مفاهیم اقتصادی صورت گرفته و باید پاسخگوی نیازهای این تغییرات باشیم.
علی نعیمی صدیق، دبیر علمی این همایش نیز گفت: در این رویداد ۲۰۰ دستاورد در بخش برترین‌های فناوری اطلاعات حضور داشتند که در سه محور علمی _ فناورانه، مدیریتی _ اقتصادی و اجتماعی _ فرهنگی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
وی مدیریت و تحلیل هوشمند داده‌ها، اینترنت اشیاء و پلتفرم‌های تعاملی، پلتفرم‌های ابری، زنجیره‌ ارزش اطلاعات، بلاکچین و پلتفرم‌های تبادل داده، تجربه کاربرد در پلتفرم‌های تعاملی و… را از جمله موارد مورد توجه شرکت‌کنندگان در حوزه علمی _ فناورانه عنوان کرد و افزود: در حوزه مدیریتی _ اقتصادی نیز آینده‌نگاری، استراتژی‌ها و یا مدل‌های کسب و کار پلتفرمی، جمع‌سپاری، مشارکت و خلق داده، نوآوری باز در کسب و کارهای تعاملی، شتاب‌دهنده‌ها و پلتفرم‌های دولت الکترونیک و کسب و کارهای پلتفرمی و شبکه ارزش نیز مورد توجه بوده است.
به گفته وی چالش‌های حقوقی در کسب و کارهای تعاملی، پلتفرم‌ها و ایجاد گفتمان اجتماعی، صداقت و شفافیت در کسب و کارهای تعاملی، مسئولیت‌پذیری، حریم خصوصی، اعتماد اجتماعی و محیط زیست از دیگر مباحث مطرح در حوزه اجتماعی _ فرهنگی این همایش بوده است.
بانک صادرات ایران در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود حمایت از برگزاری مجامع علمی، پژوهشی و فرهنگی را در کنار حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی کشور در دستور کار خود دارد.

نظرات

پاسخی بگذارید