قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

پاسخ معاون سیما به چگونگی ضبط برنامه‌ها با حضور تماشاگر

تاریخ انتشار : دوشنبه 12 اسفند 1398 - 13:53

معاون سیما در پاسخ به برخی انتقادات نسبت به ادامه ضبط برنامه‌های تلویزیون که تماشاگر در آنها حضور دارد، گفت: این برنامه‌ها پس از هماهنگی با مراجع ذی ربط و با رعایت حداکثری نکات بهداشتی ضبط و پخش می‌شود.

مرتضی میرباقری در توضیحاتی با اشاره به تدارک تلویزیون برای پخش برنامه‌های پرنشاط در تعطیلات پیش بینی نشده کرونایی، تاکید کرد: همکارانم در بخش های مختلف سازمان به ویژه در شبکه‌های مختلف تلویزیونی برای این تعطیلات و همچنین ایام نوروز و رمضان ۹۹ که تقریبا به هم پیوسته هستند، برنامه ریزی دقیقی دارند تا مردم از همنشینی با تلویزیون در کنار خانواده بهترین بهره را ببرند.

میرباقری گفت: رسانه ملی همچون نظام سلامت کشور در خدمت مردم در مسیر مجاهده واقعی گام برمی‌دارد. همان طور که پزشکان و پرستاران در این ایام با مجاهدتی ویژه برای سلامت جسم مردم تلاش می‌کنند، همکاران ما هم برغم همه سختی‌ها کمر همت بسته اند تا علاوه بر صدها برنامه آگاهی بخش، آموزشی و پیشگیرانه تخصصی درباره کرونا، با برنامه‌هایی مفرح، سلامت روح و نشاط جمعی را نیز فراهم کنند.

وی به حضور مداوم مدیران شبکه‌ها و همکارانشان در پخش و گروه‌های مختلف تولیدی دراین ایام اشاره و گفت: تهیه کنندگان، کارگردانان و بازیگران نامی ‌کشورمان هم اکنون و برغم برخی تهدیداتی که این ویروس منحوس برای کارها بوجود آورده است، با مجاهدتی ویژه مشغول تولید سریال های مهم و تاثیرگذار سیما هستند تا بتوانند در نوروز و رمضان و ماههای آتی لحظاتی شاد و مفرح برای مردم فراهم آورند.

میرباقری افزود: ما هیچگاه چنین شرایط فشرده ای برای رسانه ملی نداشته ایم؛ چرا که از الان تا تعطیلات نوروز کمتر از ۱۸ روز باقی است و از پایان تعطیلات نوروز تا آغاز ماه مبارک رمضان هم تقریبا بیست روز فاصله زمانی است و این کار را برای همکاران برنامه ساز ما بسیارفشرده و سخت می‌کند.

معاون سیما گفت: سریال ها و برنامه‌های بزرگ تولیدی سیما در این شرایط سخت اقتصادی، با حمایت های ویژه رییس محترم سازمان به مرحله بهره برداری رسیده است. سازمان صداوسیما در کنار تلاش برای به نتیجه رسیدن این تولیدات که با هدف رضایتمندی مردم صورت می‌گیرد، همواره سلامت عوامل خود و حاضران در برنامه‌های مختلف را مورد توجه قرار داده و می دهد و هر دو را درجای خود مهم می داند.

میرباقری فراهم کردن آرامش عوامل برنامه‌های مختلف ازجمله سریال های نمایشی را اولویتی اساسی برای معاونت سیما دانست و گفت: بر همین اساس برای حفظ سلامتی این عزیزان در کنار هر برنامه تولیدی و سریال یک پزشک ویژه با امکانات تشخیصی و درمانی در نظر گرفته شده است و سلامت همکاران عزیزمان و حاضران دائم رصد می‌شود.

میرباقری عنوان کرد: تلاش ما این است تا با رعایت نکات بهداشتی و پزشکی و برخی محدودیت ها خللی در جذابیت این نوع برنامه‌ها که مورد انتظار مردم است ایجاد نشود و تلویزیون همراه تر از همیشه با مخاطبان باشد.

وی حضور پزشک ویژه در محل برنامه‌ها، انجام آزمایش و معاینات پیش از ورود حضار و عوامل و ضد عفونی مکرر سالن‌های ضبط برنامه‌ها را از جمله تدابیر صورت گرفته برای ادامه این برنامه‌ها اعلام کرد و افزود: برای حفظ سلامتی حاضران، تعداد آنها را کاهش داده ایم تا ضمن رعایت فاصله مناسب هم نکات بهداشتی و پزشکی مورد توجه قرار گیرد و هم جذابیت برنامه‌ها حفظ شود.

میرباقری درپایان ابراز امیدواری کرد: با همدلی و همکاری همه مردم و مسئولان این ایام سخت و تاریخی با موفقیت و سلامتی پشت سر گذاشته شود و مردم با آرامش و نشاط به سمت قله‌های پیشرفت حرکت کنند.

ایسنا

نظرات

پاسخی بگذارید