قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

کشور‌های آویزان آمریکا بدانند توان دفاعی ایران فقط موشک نیست

تاریخ انتشار : شنبه 6 بهمن 1397 - 15:04

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه‌‌های چهل ‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

تابناک: معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه‌‌های چهل ‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

سردار «ابوالفضل شکارچی» معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز (شنبه، ششم بهمن) در نشست خبری تشریح برنامه‌های فرهنگی نیروهای مسلح در دهه فجر، در سخنانی اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، این سال، بسیار حساس و ‌سال امیدآفرینی به مردم ایران و ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی افزود: دشمنان تمام توان خود را به‌ کار گرفته‌اند تا انقلاب، چهل‌ سالگی خود را نبیند و آمریکای جنایتکار که همیشه رو به افول بوده است، امسال روند شدیدتری را رو به زوال می پیماید.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: به همین مناسبت، نیروهای مسلح اقدامات ویژه‌ای در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی انجام داده‌اند که یکی از آنها، ارائه دستاوردهای انقلاب در چهار نمایشگاه است: نمایشگاه اول با موضوع اقتدار دفاعی توسط وزارت دفاع برگزار می‌شود که از یازده بهمن آماده بازدید مردم در مصلای تهران است.

سردار شکارچی تصریح کرد: نمایشگاه بعدی با موضوع محرومیت‌زدایی و سازندگی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه در همین تاریخ برگزار می‌شود. همچنین نمایشگاه دیگری در باغ‌موزه دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار با موضوع دستاوردهای دستگاه‌های کشور است؛ نمایشگاه دیگری هم در پایگاه یکم شکاری مهرآباد با حضور نهاجا، نیروی هوافضای سپاه، هوانیروز ارتش و سازمان هوافضای وزارت دفاع برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها با هدف تقویت امید در نسل جوان و مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب برگزار می‌شوند.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: در همین نمایشگاه ها دستاوردهای جدیدی نیز در تمام بخش ها رونمایی شده و به استحضار مردم خواهد رسید.

وی درباره جزئیات این نمایشگاه ها گفت: در نمایشگاه وزارت دفاع بیش از ۵۶۰ محصول دفاعی در ۱۱ حوزه مختلف موشکی، مخابرات، الکترونیک، امنیتی، انتظامی و …. که تولید داخلی است و به دست متخصصان داخلی ساخته شده به نمایش گذاشته می‌شود. در نمایشگاه قرارگاه خانم الانبیا(ص) ده ها هزار اقدام اساسی در حوزه اشتغال، سازندگی و‌ محرومیت زدایی به نمایش گذاشته می شود.

وی ادامه داد: در نمایشگاه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود، با ایجاد یک هم افزایی بین دستگاه های کشوری و لشکری اقدامات ارزشمندی به نمایش گذاشته می شود. اما در نمایشگاه هوایی با محوریت نیروی هوایی ارتش دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه بالگردها، انواع هواپیما و جنگنده و دستاوردهای پهپادی به نمایش گذاشته می شود.

سردار شکارچی با بیان اینکه برخی دشمنان با اشاره دستاوردهای رژیم پهلوی می‌خواهند نظام اسلامی را تحقیر کنند، گفت: مردم ما الحمدلله شاهد آن هستند که جمهوری اسلامی دستاوردهای ارزشمندی در تمام عرصه ها داشته که امروز به عنوان مقتدرترین قدرت منطقه و یکی از قدرت‌های رو به رشد جهانی مطرح است. امروز به دلیل همین قدرت، دشمنان جرات تجاوز به ایران را ندارند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، رهبری هوشمندانه و حکیمانه رهبر انقلاب را دلیل اصلی دستیابی به این دستاوردهای دانست و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ایران مردم پایه و مردم نهاد هستند و حفظ منافع ملی و مستضعفان جهان برای آنها اصل اساسی است. دستاوردهای دفاعی ایران هم برای مقابله با نظام سلطه است و جمهوری اسلامی با هیچ کشوری سر دشمنی ندارد، مگر آنکه آن کشور با تحریک نظام سلطه بخواهد اقدامی کند که در آن صورت جواب دندان شکنی دریافت می‌کند. برخی کشورهای منطقه که به آمریکا آویزان شده‌اند، بدانند توان دفاعی ایران در حوزه موشکی و هوایی خلاصه نمی‌شود و اگر ایران بخواهد اقدامی انجام دهد در صورت اولین اقدام علیه ایران آنها دیگر نه اقتصاد و نه کشوری خواهند داشت و قطعا در مقابل توان ایران تاب آوری نخواهند داشت.

سردار شکارچی تصریح کرد: این حرف که نیروهای مسلح فعالیت اقتصادی دارند، حرف غلطی است. نیروهای مسلح و از ظرفیت‌های خود در جهت رفع مشکلات کشور استفاده می‌کنند و به دنبال سودآوری نیستند. اگر امروز کشور ما به عنوان امن ترین کشورهای جهان مطرح است، به دلیل اقتدار دفاعی نیروهای مسلح است که باید روز به روز این اقتدار افزایش یابد تا به روزی برسیم که جهان اسلام زنجیر اسارت دشمن را پاره کند.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: اقتدار دفاعی ما تهدیدی برای هیچ یک از کشورهای همسایه ما نیست، اما اگر اقدامی علیه ما کنند، پاسخ سختی دریافت می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روز دوازدهم بهمن شاهد رژه موتور سواران نیروهای مسلح و تجدید بیعت نیروهای مسلح با آرمان‌ها امام راحل خواهیم بود. همچنین برخی دستاوردهای دفاعی در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن و دستاوردهای بسیاری هم از بسیج در حوزه محر‌ومیت زدایی به نمایش گذاشته خواهد شد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح عنوان کرد: امروز آمریکا هر دولتی را که بخواهد نزدیک مردم شود از بین می برد. امروز در ونزوئلا شاهد چنین طرحی هستیم و آمریکا می خواهد دولتی را سر کار بیاورد که لبیک گوی آمریکا باشد. بعد همین آمریکایی ها شعار حقوق بشر و دموکراسی سر می دهند، ولی در نقطه مقابل جمهوری اسلامی از همه دولت های قانونی حمایت می کند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها که می‌خواستند نگذارند ما چهل سالگی انقلاب را ببینیم، امروز شکست بسیار سهمگینی خورده اند. اجلاس لهستان نشان شکست آمریکاست و ۲۲ بهمن امسال پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می شود.

نظرات

پاسخی بگذارید