قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی مشکل‌دار استان مرکزی پرداخت شد

تاریخ انتشار : شنبه 19 بهمن 1398 - 0:32

مدیرشعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت: ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بخش صنعت این استان در سال جاری به ۲۴ واحد تولیدی و صنعتی مشکل‌دار اعطا شده که تاثیر به‌سزایی در رونق دراین واحدها داشته است. «علی وفایی» در گفت و گو با ایرنا افزود: این بانک از بهمن‌ماه پارسال تاکنون بیش از چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مختلف پرداخت کرده است که ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال آن در بخش اقتصادی، بازرگانی، خدمات، صنعت و معدن، کشاورزی و ساختمان بوده است.
وی با بیان اینکه ۷۵ درصد تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به بخش صنعت و رونق تولید پرداخت شده، اظهار داشت: در زمینه پرداخت تسهیلات بخش تعاون و غیرتعاون نیز، بیش از ۷۰ درصد تسهیلات این بخش در سال جاری به شرکت‌های تعاونی پرداخت شده است.
وفایی اظهار داشت: ۷۵ درصد از اعتبار ابلاغی این بانک نیز در بخش مشاغل خانگی در سال جاری در قالب ۱۵۳ فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است. وی اضافه کرد: طرح اشتغال پایدار روستایی از حدود ۲ سال گذشته در کشور و استان مرکزی کلید خورده که اعتبار بانک توسعه تعاون استان مرکزی در این بخش ۵۳۳ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۴۶۰ میلیارد ریال آن معادل ۸۷ درصد از بودجه ابلاغی پرداخت شده است که زمینه اشتغال ۵۷۰ نفر را فراهم کرده است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی ادامه داد: این بانک آمادگی کافی برای تعیین تکلیف و مساعدت با بدهکارانی که به‌دلیل مشکلات اقتصادی توانایی پرداخت تسهیلات خود را نداشته‌اند را دارد و در این راستا سه راهکار حمایتی از این قشر وجود دارد که انتظار است این افراد برای بهره‌گیری از حمایت‌های لازم به بانک توسعه تعاون مراجعه کنند.
۲ هزار و ۲۰۰ شرکت تعاونی در استان مرکزی وجود دارد که ۲۱ هزار نفر در آن‌ها مشغول فعالیت هستند. بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ نیز در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

نظرات

پاسخی بگذارید