قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

​اختصاص ۴.۵ میلیارد تومان یارانه به اهالی‌قلم در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط بانک صادرات ایران

تاریخ انتشار : شنبه 12 بهمن 1398 - 17:59

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی‌ایران با اشاره به ارائه تسهیلات حمایتی برای اهالی قلم در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از اختصاص چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان یارانه حمایتی توسط بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل این دوره نمایشگاه به اهالی قلم، دانشجویان، طلاب و دانشگاهیان خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از «ایرنا»، قادرآشنا با اشاره به جزئیات مفاد امضای تفاهم نامه منعقده میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک صادرات ایران (بانک عامل) سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: نمایشگاه کتاب امسال با برنامه ریزی منسجم و هماهنگ کمی زودتر از موعود، کار و فعالیت خود را آغاز کرده و روند فعالیت‌ها برای آماده‌سازی برگزاری یک رویداد بزرگ فرهنگی در حال انجام است.
قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران همچنین به پیشینه و سابقه فعالیت و همکاری بانک صادرات ایران با نمایشگاه‌های قبلی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: دلیل انتخاب این بانک تنها به عنوان بانک عامل نیست بلکه بانک حامی نمایشگاه نیز محسوب می شود.
آشنا اظهار کرد: مقرر شده این بانک علاوه بر حضور و حمایت از فعالیت در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب، در سایر نمایشگاه‌های استانی نیز به عنوان دو بال در ابعاد داخلی و استانی تلاش کند.
به گفته وی، اینکه بانکی رقمی حدود چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به عنوان یارانه نشر و حمایت از اهالی قلم در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در نظر می‌گیرد، اتفاق بزرگی است.
مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی‌ایران گفت: دغدغه فرهنگی مدیرعامل بانک عامل، از دیگر شاخصه‌هایی است که به طور یقین ما را در ادامه راه در جهت برپایی نمایشگاه کتاب کمک خواهد کرد.

خوشبختانه فرآیند سیاست‌گذاری برپایی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روند رو به جلویی دارد و تاکنون مشکلی نداشته و امیدوارم در آینده نیز نداشته باشیم.

قائم مقام نمایشگاه کتاب سی و سوم در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از استقبال ناشران از این دوره از نمایشگاه چگونه است؟ گفت:‌ تلاش ما این است که با مجموعه اقداماتی که صورت می‌گیرد با در نظر گرفتن و آماده‌سازی زیرساخت ها، زمینه‌های لازم برای برپایی نمایشگاهی خوب و مطلوب در خور شأن جمهوری اسلامی ایران را برگزار کنیم از این رو حضور گسترده ناشران داخلی و خارجی دور از انتظار نخواهد بود.
آشنا با اشاره به اینکه سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران قرار است از ۲۶ فروردین تا پنج اردیبهشت ۱۳۹۹ در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار شود، از آماده‌سازی آیین‌نامه‌ها و مقررات این نمایشگاه، اعلام زمان ثبت نام برای حضور ناشران در نمایشگاه، برگزاری چند جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه، تعیین محل برپایی و… خبر داد.
وی از کشور ترکیه به‌عنوان کشور میهمان ویژه امسال نمایشگاه نام برد و یادآورشد: پیش از این کشورهای عمان، افغانستان، ایتالیا، روسیه، صربستان و چین به‌عنوان میهمان‌ ویژه در نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران حضور داشتند.
قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ادامه داد: ثبت‎نام ناشران برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۸ بهمن‎ جاری آغاز و ناشران متقاضی باید با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران به آدرس www.tibf.ir نسبت به ثبت‏ نام اقدام کنند.
سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

نظرات

پاسخی بگذارید