قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

اضافه شدن بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به فهرست بانک‌های عامل قانون حمایت از توسعه اشتغال

تاریخ انتشار : شنبه 11 اسفند 1397 - 7:08

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اضافه شدن بانک قرض الحسنه مهر ایران به فهرست بانک‌هاي عامل قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري با استفاده از منابع صندوق توسعه ملي موافقت کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علني روز چهارشنبه مجلس شوراي اسلامي و در جريان بررسي جزئيات بخش هزينه‌اي لايحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با بند الحاقي (۲) تبصره (۱۸) ماده واحده اين لايحه موافقت کردند.

در بند الحاقی (۲) تبصره (۱۸) آمده است: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به فهرست بانک‌های عامل قانون حمایت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري با استفاده از منابع صندوق توسعه ملي اضافه مي‌شود.

شایان ذکر است، بانک قرض الحسنه مهر ایران در طول ۱۱ سال فعالیت خود بالغ بر ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده که بیش از ۱ میلیون و ۶۶ هزار فقره آن به اعتبار ۱۱۵ هزار میلیارد ریال در طول ۱۱ ماه سال ۱۳۹۷ اعطا شده و ۵۵ درصد از این تسهیلات، به حمایت از نیروي انساني بنگاه هاي اقتصادي و مراکز توليدي و صنعتي تخصيص داده شده است.

همچنین قابل توجه است که بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۳۳۳ هزار میلیارد ریال در حوزه های اشتغالزايي و کارآفريني، کمک به ارتقاء و بهبود معيشت خانواده از طريق تامين مالي براي رفع مايحتاج ضروري، حمايت از مددجويان کميته امداد و سازمان بهزيستي، رشد شاخص هاي سلامت با حمايت از بهداشت و درمان، كاهش آسيب هاي اجتماعي از طريق توانمندسازي زندانيان جرائم غيرعمد و … پرداخت شده است.

نظرات

پاسخی بگذارید