قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

حمايت از اجراي طرح هاي دانشگاهي در بخش صنعت و معدن وظيفه حرفه اي ماست

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 14:40

مديرعامل بانك صنعت و معدن تأكيد كرد: حمايت از اجراي طرح هاي دانشگاهي در ارتباط با موضوعات صنعتي و معدني وظيفه حرفه اي اين بانك بوده كه نتيجه آن كمك به ايجاد شركت هاي دانش بنيان است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، حسين مهري رييس هيأت مديره و مديرعامل به همراه تعدادي از مديران اين بانك در ديدار با سيد احمد معتمدي رياست دانشگاه اميركبير كه صبح امروز در محل اين دانشگاه برگزار شد اظهار داشت: هدف بانك صنعت و معدن از گسترش همكاري با اين مركز حمايت ازتبدیل نوآوری ها و دستاوردهای علمی به فناوری ها و محصولات مورد نیاز کشور است.
وي افزود: اين مركز اقدامات اثرگذاري در بخش هاي مختلف انجام داده و ارتباط بيشتر بانك صنعت و معدن با اين مركز علاوه بر ايجاد ارتباط بين صنعت و دانشگاه مي تواند موجب رشد و شكوفايي صنايع مختلف كشور به خصوص صنايع دانش بنيان شود.
مهري درادامه بيان داشت: به عنوان يك بانك تخصصي، مسؤليت اجتماعي ما حمايت از طرح هاي صنعتي، معدني و دانشگاهي است و بانك در اين قبيل پروژه ها بايد حضور فعال داشته باشد.
مديرعامل اين بانك خاطرنشان كرد: از ظرفيت هاي قانون بودجه سال جاري در جهت حمايت از فعاليتهاي دانشگاه اميركبير به عنوان يك دانشگاه تخصصي استفاده خواهيم كرد.
مهري تصريح كرد: ارتباط دادن شركت هاي مستقر در اين مركز به واحدهاي توليدي و ارائه مشاوره تخصصي به اين صنايع از جمله اهدافي است كه اين بانك در سال جاري كه سال رونق توليد و حمايت بيشتر از كارآفرينان است، با جديت دنبال مي كند.
رييس دانشگاه اميركبير نيز با تأكيد بر نقش بانك صنعت و معدن در بخش توليد كشور گفت: اين بانك اصلي ترين بانك در حوزه فعاليت هاي اين دانشگاه است.
وي بيان داشت: مركز فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتي اميركبير از مراکز کارآفرینی، رشد و هدایت شرکت های دانش بنیان تشکیل یافته و ضمن ترویج فرهنگ کارآفرینی در سطح دانشگاه، تلاش می کند تا با شناسایی نخبگان و صید ایده های ناب و انجام حمایت های مادی و معنوی، مقدمات لازم برای تبدیل آنها به شرکت دانش بنیان موفق را فراهم آورد.
معتمدي افزود: اين مركزهمچنین با ایجاد زیرساخت لازم به همراه پشتیبانی های مؤثر شرکت های دانش بنیان، آنها را در جهت تجاری سازی موفق محصولات و خدماتشان یاری مي نماید و بدین ترتیب هم دانشگاه و هم کارآفرینان از منافع مادی و معنوی دستاوردهای حاصل بهره مند مي گردند.
وي در پايان اظهار داشت: اقدامات مؤثري را با بانك صنعت و معدن شروع كرده ايم و اميدواريم اين اقدامات در جهت حمايت از شركت هاي دانش بنيان و استارت آپ هاي تخصصي در بخش صنعت و معدن توسعه يابد.
در ادامه از بخش هاي مختلف اين مركز بازديد بعمل آمد و مديرعامل بانك از نزديك در جريان آخرين تحولات شركت هاي مستقر در اين مركز قرار گرفت و به سؤلات آنان در خصوص نحوه همكاري پاسخ داد.

نظرات

پاسخی بگذارید