قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

رشد ۲۵ درصدی پوشش بیمه ای و ضمانت نامه ای صندوق ضمانت صادرات

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 21 اسفند 1397 - 6:26

در سال ۹۷ صورت گرفت: رشد ۲۵ درصدی پوشش بیمه ای و ضمانت نامه ای صندوق ضمانت صادرات
رییس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: حجم کل پوشش های بیمه ای و ضمانتی صندوق در سال ۹۷ با رقم ۲۲۰۰ میلیون دلار رشد ۲۵ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته ونسبت به سال ۹۳ رشد ۲۰۷ درصدی را داشته است .
به گزارش خبرسما به نقل از روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران؛ دکترافروز بهرامی روز دوشنبه در نشست خبری به منظور ارائه عملکرد این صندوق در سال جاری افزود: حجم عملکرد پوشش بیمه نامه های اعتباری کوتاه مدت با رقم ۸۵۰ میلیون دلار رشد ۱۳۰ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته است که به عنوان یک رکورد محسوب می شود .

وی با اظهار تاسف از اینکه فعالان حوزه صادرات به خدمات این صندوق آشنا نیستند، ادامه داد: بیمه نامه های خاص صادرات – بیمه نامه کل گردش صادراتی – خرید دین اسناد صادراتی – ضمانت نامه های تسهیلات سرمایه در گردش – ضمانت نامه های تجهیز کارگاه – ضمانتنامه اعتبار خریدار – ضمانت نامه تولیدی بخشی از خدمات متنوع صندوق ضمانت صادرات است تا نیازهای صادرکنندگان را از لحاظ مدیریت ریسک پوشش دهد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به برنامه های صندوق برای سال آینده ، اظهارداشت: افزایش ضریب پوشش صادرات از طریق ارائه ۲.۵ میلیارد دلار تسهیلات بیمه ای و ضمانت نامه صادراتی به صادرکنندگان جهت ایمن سازی صادرات ، تسهیل دسترسی صادرکنندگان به تامین مالی صادراتی و شرکت در مناقصات خارجی وبیمه نامه های اعتبار صادراتی و سرمایه گذاری پروژه های صادرات خدمات فنی و مهندسی است .

بهرامی افزایش تعاملات بین المللی به منظور مقابله با تحریم ها را از دیگر برنامه های این صندوق در سال ۹۸ عنوان کرد وگفت : انعقاد و اجرایی سازی تفاهم نامه همکاری با صندوق های ضمانت صادرات دنیا در راستای توسعه همکاری استراتژیک در جهت جایگزینی خدمات بانکی مورد نیاز صادرکنندگکان در شرایط تحریم یکی از این موضوعات است .

وی همچنین افزود کمک به بهبود درجه ریسک کشوری ایران در همکاری با سازمان های بین المللی مرتبط و تسهیل سیاست پوشش صندوق در قبال کشورهای همسایه و هدف صادراتی کشور از دیگر برنامه های این صندوق برای سال آینده می باشد .

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اضافه کرد: توسعه آگاهی بخشی خدمات به صادرکنندگان از دیگر اولویتهای صندوق در سال آینده می باشد و ارتباط با صادرکنندگان و اخد نظرات آنها ، طراحی خدمات و محصولات سفارشی بیمه ای و تضمینی متناسب با نیاز روز صادرکنندگان و ارائه خدمات الکترونیک برای تسهیل دسترسی صادرکنندگان از برنامه های سال آینده این صندوق است.

بهرامی افزود: در برنامه های سال آینده کمک به استارتاپ های وشرکت های دانش بنیان ها در دستور کار قرار دارند و برای افزایش تعاملات بین المللی، انعقاد واجرایی سازی تفاهم نامه هایی با همتایان خود در کشورهای مختلف را در دستور کار داریم .

وی خاطر نشان کرد: تا امروز فعالیت های صندوق متمرکز بر روی بازار پول وبانکها بوده است وقصد داریم به بازار سرمایه، بورس اوراق بهادار وانرژی، بورس کالا نیز ورود کنیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی ارتقاء تاب آوری اقتصاد در برابر شوک های خارجی است که به کشور اعمال می شود و هرچه تکانه ها شدید باشد بیشترین اثر را بر روی فروش نفت می گذارد و مهمترین موضوع برای جبران این مسئله صادرات است که پیشران اساسی اقتصاد مقاومتی است .

بهرامی با بیان اینکه در شرایط تحریم ریسک صادرکنندگان افزایش می یابد، افزود: در کنار این تهدیدات فرصت هایی برای صادرات بوجود آمده است و افزایش نرخ ارز یکی از عوامل اصلی بهبود رقابت پذیری محصولات ایرانی در بازارهای خارجی به شمار می رود ویکی از مهمترین الزامات توسعه صادرات اصلاح سیاست های ارزی کشور وپایان دادن به سیاست های اشتباه سرکوب نرخ ارز است.

وی با اشاره به فرهنگ ضعیف استفاده از خدمات بیمه ای در کشور ، ادامه داد: در دنیا به طور متوسط ۱۹ هزار میلیارد دلار صادرات صورت می گیرد که متوسط ۱۰ درصد تحت پوشش بیمه های اعتباری قرار دارد ودر ایران متوسط ۵ درصد کل صادرات کشور تحت پوشش قرار می گیرد که از اهداف جدی ما افزایش ضریب نفوذ بیمه ای صندوق است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به محدودیت های مالی و بانکی به واسطه تحریم ها ، تصریح کرد: شاید ال سی تنها راه برای فروش اعتباری صادرکنندگان بوده ولی به دلیل مشکلات بانکی تنهاترین و مطمئن ترین راه جایگرین ال سی خدمات بیمه ای صندوق ضمانت صادرات است .

نظرات

پاسخی بگذارید